x
x
Huzur ve Umut Beldesi Üsküp...
Üsküp Belediye Başkanlığı
Anasayfa
Belediyemiz Akıllı Su Sayacı uygulamasına geçiyor…

Üsküp Belediyesi almış olduğu meclis kararıyla, su borçlarının ödenmemesi, ev sahibi-kiracı-idare arasındaki anlaşmazlıklar, zaman tasarrufu sağlanması gibi nedenlerle Ön Ödemeli Akıllı Kartlı Su Sayacı uygulamasına geçme işlemlerini başlattı. Bu sistemle vatandaşlarımız için birçok avantaj doğmuş olacak. İlk olarak sisteme geçiş yapan abonelerimiz suyu yüzde 25 indirimli kullanacaklar. Bununla birlikte vatandaşlarımız için su tahakkuk ihbarnamesini takip etmek, son ödeme tarihini kaçırdığı için gecikme zammı ödemek, ev sahibi olan vatandaşlarımız için su borçlarını takip etmek, farkında olunmayan kaçaklardan dolayı yüklü miktarda fatura ödemek gibi sorunlar tamamen ortadan kalmış olacak. Ayrıca sisteme geçiş yapan abonelerimiz yüzde 25 indirim sayesinde sayaç ücretini 1,5-2 yıl gibi kısa bir sürede amorti etmiş olacaklar.

 

Belediye Başkanımız Erdoğan KIYICI yaptığı açıklamada; “Su faturalarının zamanında tahsil edilememesi ve abonelere sağlanan kolaylıklar sebebiyle böyle bir karar aldık. Bu uygulama ilk olarak yeni abonelik başvurusunda bulunacak olanlar, mevcut aboneliğinde değişiklik yapacak olanlar ve sayacı arızalı olan abonelerimize uygulanacak. Ardından kademe kademe Beldemizde ki tüm sayaçları bu sisteme geçireceğiz. Bu sisteme geçen abonelerimiz suyu yüzde 25 daha ucuza kullanacaklar. Sisteme geçiş işlemlerinin tamamlanmasıyla Belediyemiz ve abonelerimiz için birçok problem kendiliğinden ortadan kalkmış olacak. Vatandaşlarımızın yüzde 25 indirim avantajını kullanarak bu sisteme geçmelerini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Ön ödemeli akıllı kartlı su sayacı sistemine geçmek isteyen vatandaşlarımız; Üsküp Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’ne başvurarak detaylı bilgi alabilir, uygulamayı kendileri içinde başlatabilirler.