Huzur ve Umut Beldesi Üsküp...
Üsküp Belediye Başkanlığı
Anasayfa
Canın sağ olsun Üsküpspor…

 

     Beldemiz futbol takımı Üsküpspor Süper Amatör kümeye yükselme yolunda ki son virajda istediğini alamadı. 19 Nisan 2015 tarihinde Kırklareli Vali Mustafa Yaman Stadı’nda oynanan final maçında komşu beldemiz Kaynarca’nın futbol takımı Kaynarca Gençlik Spor’a 4-2 mağlup olan Üsküpspor, önümüzdeki sezon yine birinci amatör kümede mücadele edecek. Sezonun ikinci yarısında yakaladığı başarılı grafikle adından söz ettiren ve final maçının favorisi olarak gösterilen Üsküpspor’un bu mağlubiyeti futbol camiasında büyük bir şaşkınlık yarattı. 
Final maçına iki takım da kontrollü başladı. İlerleyen dakikalarda maça ağırlığını koyan takımımız Serdar’ın ayağından bulduğu golle 1-0 öne geçti ve ilk yarı bu skorla noktalandı. İkinci yarıya hızlı başlayan takımımız yakaladığı iki net gol pozisyonundan yararlanamadı. 
Bu dakikadan sonra oyunda dengeyi yakalayan Kaynarca Gençlik Spor durumu 1-1’ e getirdi. Golün etkisini kısa sürede üzerinden atan takımımız, Mert’in ayağından bulduğu harika golle mücadelede tekrardan öne geçen taraf oldu. Fakat tribünler bu golün sevincini yaşamaya devam ederken bir dakika içinde Kaynarca Gençlik Spor’un bulduğu gol durumu tekrardan berabere getirdi. İlerleyen dakikalarda skor 2-2 iken rakip takım 10 kişi kaldı. Herkes takımımızın bu kırmızı kartla maça ağırlığını koymasını beklerken tam tersi oldu ve takımımız oyun disiplininden tamamen koptu. Kaynarca Gençlik Spor 10 kişi kalmasına rağmen maça ağırlığını koyan taraf oldu. Kazandığı penaltı atışını gole çeviren rakibimiz skoru 3-2 yaptı. Bu dakikadan sonra maçtan iyice kopan takımımız bu gole hiçbir refleks veremedi ve ilerleyen dakikalarda rakibimiz skoru 4-2 yaptı. Maç bu skorla sona ererken Kaynarca Gençlik Spor Süper Amatör kümeye yükselen takım olmayı başardı.

      Futbolcularımıza ve teknik kadromuza bize yaşattıkları heyecan için sonsuz teşekkürlerimizi sunarken adını Süper Amatör kümeye yazdıran Kaynarca Gençlik Spor’u da tebrik ediyoruz.


NOT: Maça ait resimler "Kırklareli Amatör Futbol" facebook sayfasından alınmıştır. Kendilerinize teşekkürlerimizi sunuyoruz...

Haberin Ek Görselleri

Canın sağ olsun Üsküpspor…
Canın sağ olsun Üsküpspor…
Canın sağ olsun Üsküpspor…
Canın sağ olsun Üsküpspor…
Canın sağ olsun Üsküpspor…
Canın sağ olsun Üsküpspor…
Canın sağ olsun Üsküpspor…
Canın sağ olsun Üsküpspor…