x
x
Huzur ve Umut Beldesi Üsküp...
Üsküp Belediye Başkanlığı
Anasayfa
AB projemizin Bulgaristan'daki açılışı gerçekleştirildi...

 

   Belediyemizin, INTERREG IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı Birinci Teklif Verme Çağrısı kapsamında, Bulgaristan’ın Sungurlare Belediyesi ile ortak olarak sunduğu  ve lider partner olarak yer aldığı “Yangınlara Karşı Ortaklaşa Mücadele” isimli ve CB005.1.11.162 başvuru numaralı projesinin Bulgaristan tarafındaki açılış toplantısı, 03 Temmuz 2017 Pazartesi günü saat 11:00’ de Sungurlare Belediyesi Kültür Evi binasında gerçekleştirildi.

     Açılış toplantısına Belediye Başkanımız Hüseyin KASAP, Sungurlare Belediye Başkanı Vasil Pandeliev Pandeliem, Sumgurlare Belediye Başkanı Yardımcısı Hatidzhe Mehmedova Georgieva, Sungurlare Belediye Meclis Üyeleri, Sungurlare Belediyesi çalışanları, proje ekipleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programda Sungurlare beldesinde eğitim gören öğrenciler ve ekipler tarafından özel gösteriler sergilendi.

      Belediyemiz bu proje ile 246.049,85.-Euro hibe almaya hak kazandı. Proje sayesinde, Belediyemiz çift kabinli (4x2) 2 ton su kapasiteli kurtarma aracı ve çift kabinli (4x4) modüler sistemli yangın söndürme öncü itfaiye aracı kazanmış olacak.

Haberin Fotoğraf Galerisi