x
x
Huzur ve Umut Beldesi Üsküp...
Üsküp Belediye Başkanlığı
Anasayfa
Beldemizde “İmar Barışı” konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı…

 

   Beldemizde, Kırklareli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından kamuoyunda "İmar Barışı" olarak bilinen "Yapı Kayıt Belgesi Verilmesine İlişkin Usul ve Esaslar” başlıklı düzenleme hakkında 16 Ağustos Perşembe günü Belediyemiz Kültür Evi binasında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Saat 11:00’ de başlayan toplantıya Belediye Başkanımız Hüseyin KASAP, Belediyemiz Fen İşleri yetkilileri, mahalle muhtarlarımız ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.

  Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Yücel ÇELEBİOĞLU, Çevre ve Şehircilik Şube Müdürü Tarık EVELEK ve Çevre ve Şehircilik Makine Mühendisi Kemal ÖZKAN tarafından düzenlenen toplantıda “İmar Barışı” hakkında detaylı bilgiler katılımcılarla paylaşıldı ve ruhsatsız yapı sahiplerinin bu fırsatı kaçırmaması dile getirildi. Toplantı katılımcıların sorduğu sorulara Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkililerinin verdiği cevaplarla sona erdi.

  Toplantıda söz alan Belediye Başkanımız Hüseyin KASAP; “Öncelikle Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerine bu toplantıdan dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Vatandaşlarımızın kafasında ki soruların birçoğunun cevabını bulduğunu düşünüyorum. Ruhsatsız yapı sahiplerine de bu fırsatı kaçırmamaları çağrısını yapıyorum. Alınacak olan Yapı Kayıt Belgesi, Yapı Kullanma İzin Belgesi’ ne denk olacak. Bu tarihi bir fırsattır. “ şeklinde konuştu.

Haberin Fotoğraf Galerisi