Huzur ve Umut Beldesi Üsküp...
Üsküp Belediye Başkanlığı
Anasayfa
Avrupa Birliği projemizin açılış toplantısı yapıldı…

 

   Belediyemizin, INTERREG IPA Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği Programı Birinci Teklif Verme Çağrısı kapsamında, Bulgaristan’ın Sungurlare Belediyesi ile ortak olarak sunduğu  ve lider partner olarak yer aldığı “Yangınlara Karşı Ortaklaşa Mücadele” isimli ve CB005.1.11.162 başvuru numaralı projesinin açılış toplantısı 18 Mayıs 2017 Perşembe günü saat 14:00’ te Kültür Evi binamızda gerçekleştirildi. Böylece 24 ay sürecek olan projenin startı da verilmiş oldu.

     Toplantıya Belediye Başkanımız Hüseyin KASAP, Sungurlare Belediye Başkanı Vasil Pandeliev Pandeliem, Belediye Meclis Üyelerimiz, Okul Müdürlerimiz, Mahalle Muhtarlarımız, Sungurlare Belediyesi çalışanları ve proje ekiplerinin yer aldı. Programda Üsküp Atatürk Ortaokulu halk oyunları ekibi de halk oyunları gösterileriyle yer aldı.

      Belediyemiz bu proje ile 246.049,85.-Euro hibe almaya hak kazandı. Proje sayesinde, Belediyemiz çift kabinli (4x2) 2 ton su kapasiteli kurtarma aracı ve çift kabinli (4x4) modüler sistemli yangın söndürme öncü itfaiye aracı kazanmış olacak.

Haberin Fotoğraf Galerisi