Huzur ve Umut Beldesi Üsküp...
Üsküp Belediye Başkanlığı
Anasayfa
Beldemizde elektrik alt yapı yenileme çalışmaları başladı…

 

  Beldemizin uzun yıllardır en büyük sorunlarının başında gelen elektrik sorununun çözümü için ilk kazma vuruldu. Bilindiği gibi beldemizde özellikle son dönemlerde yaşanan elektrik git-gelleri sebebiyle ciddi mağduriyetler ortaya çıkmıştı. Gerek belediyemizde gerek işyerlerimizde gerekse hanelerimizde maddi zararlar oluşmuştu. Artan bu sıkıntı sebebiyle Belediye Başkanımız Hüseyin KASAP sorunun çözümü için girişimlerini hızlandırmış ve neticeye ulaşılmıştı.

  Başlatılan çalışmalar kapsamında; beldemizdeki yüksek gerilim ve orta gerilim hatları yer altına alınırken, trafoların 15.500 KVA’dan 35.500 KVA’ya dönüşümü yapılacak. Belde içinde bulunan direklerin belirli bir kısmı sökülürken bunların yerine yeni direkler konulacak. Tellerin rüzgardan etkilenmesini engellemek için tüm teller sökülerek kapalı sistem yapılacak. Tüm trafo binaları yıkılarak yerlerine kabin tipi trafolar konulacak.

  Belediye Başkanımız Hüseyin KASAP konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Çok şükür beldemizin en önemli sorunlarından birinin çözümüne daha tanıklık ediyoruz. İnşallah başlatılan bu çalışmaların ardından beldemizde yaşana elektrik problemleri son bulmuş olacak. Özellikle son yıllarda dayanılmaz boyutlara ulaşan bu sorunun çözümü için yaptığımız girişimler sonuç verdi ve bugün bu çalışmaların başlamasını sevinçle karşıladık. Bu girişimlerimizde bizleri yalnız bırakmayan Kırklareli Valimiz Sayın Osman BİLGİN’ e, Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli Milletvekilimiz Sayın Selahattin MİNSOLMAZ’a ve emekliye ayrılan TREDAŞ Kırklareli eski İl Müdürü Sayın Mesut ÇAMDERE’ye beldem adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Daha güzel bir Üsküp için görevde olduğumuz sürece var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Başlayan çalışmaların beldemiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Haberin Fotoğraf Galerisi

Elektrik Alt Yapı Yenileme Çalışmaları (28.04.2021)
Elektrik Alt Yapı Yenileme Çalışmaları (28.04.2021)
Elektrik Alt Yapı Yenileme Çalışmaları (28.04.2021)
Elektrik Alt Yapı Yenileme Çalışmaları (28.04.2021)
Elektrik Alt Yapı Yenileme Çalışmaları (28.04.2021)